Next up, Muonio!den 24 oktober 2011
Nu sitter jag och vilar lite mellan passen efter att ha lunchat med Isabella, min gamla granne och barndomskompis. Är så roligt att träffas och ta igen allt när man ses så sällan! Jag har varit hemma i snart en vecka nu och tiden har gått så himla fort! Har hunnit med att avverka en del träningstimmar, besökt frissan, fått massage och träffat släkt och vänner. Snön har dessutom hunnit komma hit och dessutom halvt hunnit tina bort igen men som tur var har träningen inte blivit så lidande. Överlag har det har varit en jättebra vecka och känns nästan lite tråkigt att den snart är slut.. Är alltid lika kul att komma hem och träffa mor och far, gamla kompisar man inte sett på länge och lite nytt trevligt folk! :)
Ikväll blir det kanske en sväng förbi Elin och kika hennes nya lägenhet och innan det ska jag träna ett pass till, sista barmarkspasset för säsongen.. Imorgon väntar nämligen vilodag igen med massage och sen ska jag träffa mina sponsorer och hålla ett litet föredrag om träning, så det blir nog trevligt! Sen blir det till att packa väskan igen och invänta Onsdagen då jag sätter mig i en minibuss upp till Muonio. Ska bli riktigt kul att åka skidor igen, dock inte lika kul med konstant kyla och mörker. Men får packa ner lite ljus så löser det sig nog! :)
Nu blir det tenta-plugg, vi hörs!
puss

Jag och Elin under lördagens Singstar-omgång! ;)

Isabella har flyttat hem igen så var superkul att träffa henne!

Hur mysigt som helst med lite snö hemma, dock gick det inte åka skidor.












hoyswmvyyya - den 31 augusti 2012, 11:15
pH2YV3 <a href="http://pwgbvjvasnwe.com/">pwgbvjvasnwe</a>
gaduytwu - den 29 augusti 2012, 15:18
doflhK <a href="http://ebrscnxpfbur.com/">ebrscnxpfbur</a>
Harsh - den 29 augusti 2012, 06:32
diras:Inget ont om Erikskrf6nikan ff6r det, e4ven om oberoende jtinralisouk e4nnu inte var pe5te4nkt. Mustig svenska pe5 knittel. Ne4r skall det ff6rbjudas i Finland? Ok huggo sik gf6nom thz hedna vthetswa at marger rytz fik rf6dhan swetok komo alle the4dhan vtan skadhaalle hem til thera me4io stadha bbDe hf6ggo sig igenom det hedna packetse5 att me5ngen ryss fick rf6dan svett etc.
Radek, CZE - den 25 oktober 2011, 18:17
I stare. What a strange way of drinking. Otherwise, good trip to Muonio.